Apartamenty Velvet, Poznań
Park Wilsona (150m)

Szczegóły atrakcji

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Park Wilsona (150m)

Najstarszy w Poznaniu park publiczny

Park Wilsona - założony w 1834 roku jest to najstarszy park publiczny w Poznaniu. Stanowi obecnie wspaniałe miejsce do odpoczynku na łonie natury. Świetne miejsce do biegania, spacerowania czy jazdy na rolkach. Perłą parku jest najstarsza palmiarnia w Polsce.

Park Wilsona jest w pełni ogrodzony i zamykany na noc, jednak wstęp do niego w godzinach otwarcia jest całkowicie darmowy. Do parku można dostać się przez 6 bram, z których najokazalsza jest ta, znajdująca się przy ulicy Głogowskiej. Cały obiekt umownie podzielony jest na dwie części: południową i północną. Część południowa reprezentuje styl angielski ze stawami, sztucznymi wzniesieniami oraz swobodnie rozłożonymi ścieżkami spacerowymi. Część północna natomiast utrzymana jest w geometrycznym stylu francuskim. Dawniej park był nazywany poznańskim ogrodem botanicznym ze względu na jego bogatą roślinność.

Interesującym elementem obiektu jest muszla koncertowa, która wybudowana została w 1936 roku. Wewnętrzny szkielet muszli wykonany został z drewna, natomiast jej zewnętrzna powłoka jest ceglana. Do dziś odbywa się w niej około 30 koncertów rocznie.

Oprócz wymienionych wyżej atrakcji na terenie Parku Wilsona znajdują się również trzy powojenne schrony przeciwlotnicze. Wbudowane zostały w roku 1944 roku dla Niemców, którzy zamieszkiwali wtedy okoliczne kamienice. Schron, który obecnie udostępniony jest dla zwiedzających odkryty został dopiero 1998 roku i wejście do niego mieści się przy bramie od strony ulicy Matejko. Zwiedzanie możliwe jest wyłącznie z przewodnikiem.

 

Godziny otwarcia parku:

Pn. - Nd. 5:00 - 22:00 (przez cały rok)

Zobacz na mapie
Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij