Apartamenty Velvet, Poznań
Palmiarnia (200m)

Szczegóły atrakcji

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Palmiarnia (200m)

Największa palmiarnia w Polsce

Palmiarnia poznańska to największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Jest to jednocześnie jedna z najstarszych palmiarni na naszym kontynencie. Obiekt składa się z 9 pawilonów podzielonych na strefy klimatyczne, z akwarium oraz kawiarni, do której wejście jest również bezpośrednio z ulicy Matejko. W zbiorach palmiarni znajduje się aż 17 tysięcy roślin należących do ponad tysiąca gatunków. Można tam znaleźć między innymi roślinność subtropikalną, tropikalną oraz tę z klimatu umiarkowanego.

Oprócz zbiorów roślinnych w palmiarni znajduje się również akwarium, które powstałe w 1922 roku było pierwszym w Polsce akwarium publicznym. Aktualnie w zbiornikach można zobaczyć 170 gatunków ryb.

 

Godziny otwarcia:

od 2 listopada do końca lutego

Wt. - Sb. 9:00 - 16:00

Nd. 9:00 - 17:00

od 1 marca do 30 kwietnia

Wt. - Nd. 9:00 - 17:00

od 1 maja do 31 października

Wt. - Sb. 9:00 - 17:00

Nd. 9:00 - 18:00

Kasy zamykane są na godzinę przed zamknięciem obiektu.

Palmiarnia

Zobacz na mapie
Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij