Apartamenty Velvet, Poznań
Ogród Botaniczny UAM

Szczegóły atrakcji

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Ogród Botaniczny UAM

Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ogród Botaniczny w Poznaniu zaczął powstawać kilka lat po zakończeniu I Wojny Światowej dla potrzeb szkół średnich i powszechnych. Nosił wówczas nazwę Szkolny Ogród Botaniczny. Początkowo ogrodem opiekowały się dwie instytucje: Magistrat i Kuratorium Okręgu Szkolnego Poznańskiego oraz Uniwersytet Poznański. W 1928 roku placówka przeszła pod zarządzanie Państwowej Szkoły Ogrodniczej, jednak po II Wojnie Światowej w 1949 roku wróciła pod skrzydła Uniwersytetu Poznańskiego i stał się jednym z zakładów Katedry Semantyki i Geografii Roślin Wydziału Maatematyczno-Przyrodniczego. Początkowo ogród zajmował powierzchnię 2,5 ha. Dziś jednak rozciąga się po powierzchni 22 ha, a jego kolekcja obejmuje 7000 gatunków i odmian roślin z niemal wszystkich stref klimatycznych.

Obecnie Ogród Botaniczny jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków w Poznaniu oraz miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych, artystycznych oraz edukacyjnych. Wstęp do parku jest darmowy przez 7 dni w tygodniu przez cały rok, jednak bramy ogrodu zamykane są na noc. Brama główna znajduje się na ulicy Dąbrowskiego 165.

 

Godziny otwarcia:

marzec 9:00 - 17:00

kwiecień 9:00 - 19:00

maj - sierpień 9:00 - 20:00

wrzesień 9:00 - 19:00

październik 9:00 - 18:00

listopad - luty 9:00 - 15:00

 

Więcej informacji: Ogród Botaniczny UAM

Zdjęcia: Ogród Botaniczny UAM

Zobacz na mapie
Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij