Apartamenty Velvet, Poznań
Rogalowe Muzeum

Szczegóły atrakcji

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Rogalowe Muzeum

Centrum poznańskich tradycji

Rogalowe Muzeum to miejsce stworzone z myślą o promowaniu poznańskiej kultury i tradycji. Mieści się w samym centrum naszego miasta, a jego okna skierowane są prosto na wieżę ratuszową ze słynnymi koziołkami.

Główną atrakcją muzeum są rogalowe pokazy. Poznańskie Rogale Świętomarcińskie to 150-letnia tradycja prosto ze stolicy Wielkopolski. Rogale objęte są statusem Chronionego Oznaczenia Geograficznego, co oznacza, że mogą być wytwarzane wyłącznie w Wielkopolsce oraz według ściśle określonej receptury. Rogalowe pokazy zawierają między innymi wspólny wypiek Rogali Świętomarcińskich przy użyciu tradycyjnych narzędzi, legendy o powstaniu Rogali, degustacja Rogali i więcej.

Pokazy rogalowe mogą być wzbogacone o wspólne oglądanie poznańskich koziołków, które pojawiają się w wieży ratusza codziennie w południe. Ze względu na lokalizację Muzeum oraz doskonały widok z okna możliwe jest podziwianie atrakcji w komfortowej atmosferze, niezależnie od pogody i liczby turystów na płycie Starego Rynku.

Rogalowe spotkania urozmaicane są gwarą poznańską. Dla wielbicieli gwary została również przygotowana strona internetowa Muzeum w całości po poznańsku!

 

Więcej info: Rogalowe Muzeum

Strona w gwarze poznańskiej: Rogale po poznańsku

Zdjęcia: Rogalowe Muzeum

Zobacz na mapie
Newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij