Ta historyczna stolica Wielkopolski może poszczycić się bardzo długimi dziejami – to właśnie tam formowały się podstawy Polski.

O POZNANIU

Poznań był w X i XI wieku ważnym ośrodkiem państwa Piastów. Pierwszymi znanymi nam mieszkańcami tych terenów byli Polanie, następnie już pod rządami Piastów Poznań stał się bardzo ważnym ośrodkiem religijnym i państwowym. To tam miał odbyć się chrzest Mieszka I, a także rezydował w nim pierwszy polski biskup Jordan. Do dnia dzisiejszego, gdy przechadzamy się starymi uliczkami Poznania, można napotkać świadectwa wielu ważnych wydarzeń z tamtego okresu.

Obecnie Poznań to również nowoczesne miasto, które inwestuje w swój rozwój, mając na koncie np. współ-organizację Euro 2012. Tutaj powstają także apartamenty, centra handlowe, hotele, nowe osiedla mieszkaniowe i wiele innych typów miejskich przestrzeni, dzięki którym Poznań jest dzisiaj bardzo konkurencyjnym miastem, gdy chodzi o jakość życia oraz atrakcyjność dla inwestorów i osób przyjezdnych. To właśnie w Poznaniu odbywają się największe w kraju i tej części Europy Międzynarodowe Targi Poznańskie. Miasto to jest również kluczowym punktem komunikacyjno-transportowym na mapie Polski. Poznań to wreszcie ważny ośrodek turystyczny, gdzie można miło spędzić czas o każdej porze roku.

Co zatem warto zobaczyć w Poznaniu?

Samo miasto może pochwalić się różnymi trasami turystycznymi, więc wybierając którąś z nich, będzie można łatwiej zapoznać się z tradycjami oraz zabytkami tego malowniczego miejsca. Na pewno warto zobaczyć Ostrów Tumski, gdzie znajduje się najstarsza w kraju archikatedra św. Piotra i św. Pawła, która pochodzi z X wieku i pochowani są w niej pierwsi władcy Polski z dynastii Piastów. Trzeba też koniecznie zobaczyć Stare Miasto, gdzie zlokalizowany jest przepiękny ratusz z popularnymi koziołkami, a także odwach, waga miejska, Kolegiata Farna i piękne barokowe kościoły oraz secesyjne kamienice. Warto zajrzeć do kościoła św. Marcina i przejść się reprezentacyjnym deptakiem, czyli ulicą Półwiejską. Nad całym miastem góruje – będący obecnie w renowacji – Zamek Królewski. Poznań to też wiele zabytków architektury przemysłowej. Do dyspozycji są również świetnie wyposażone muzea, do których warto zajrzeć, aby dowiedzieć się więcej o Poznaniu. Można przejść się też do ogrodów zoologicznych, odpocząć w ogrodzie botanicznym czy parku Wilsona, gdzie znajduje się palmiarnia.

Gdzie nocować w Poznaniu?

Do wyboru mamy mnóstwo propozycji. Gdy na przykład interesują nas wyłącznie tanie noclegi, Poznań może zaoferować między innymi niedrogie hostele i hotele, których pełno w centrum oraz na obrzeżach miasta. Dla tych, dla których liczy się przede wszystkim wysoki standard, lepszy będzie dobrze ulokowany apartament w Poznaniu, na przykład na Starówce. Co prawda są one droższym rozwiązaniem, ale jeśli wynajmie się te większe w kilka osób, wtedy opłaty są też znacznie niższe. Gdy potrzebny jest nam jakiś tani hotel, hostel czy też inne miejsce noclegowe, warto wcześniej sprawdzić ich dostępność przez Internet i zarezerwować dla siebie miejsca, ponieważ szczególnie w okresie letnim do miasta przyjeżdża wielu turystów, w związku z czym trudniej o dobre noclegi w korzystnej cenie.

Poznań jest więc miastem, które na pewno warto odwiedzić chociaż raz, aby zobaczyć jego niezwykłe zabytki oraz poczuć jego atmosferę i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się tam praktycznie przez cały rok. Warto wpaść, aby wypróbować rogala świętomarcińskiego, wziąć udział w targach czy też po prostu odpocząć lub spędzić tam romantyczny weekend we dwoje, poznając malownicze zakątki tego niezwykłego miasta.

Zapraszamy zatem do Poznania – noclegi w przystępnej cenie przede wszystkim w Velvet Partners!


Apartamenty VELVET
Śniadeckich 7
60-773 Poznań


Obsługa gości
08.00-22.00